Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wspólna komisja bezpieczeństwa - o odpadach i COVID-19

9 września 2021 r.

 

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Obrady, realizowane w trybie on-line, prowadzili Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu i Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas posiedzenia wysłuchano m.in. informacji na temat przeprowadzonych kontroli w zakresie gospodarowania odpadami w Nowym Sączu i powiecie oraz działań podjętych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, służących przeciwdziałaniu COVID-19. Z przedstawionego raportu wynika, że w roku 2020 ogólna liczba zakażonych na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego wynosiła 9714 osób, spośród których 680 objęto hospitalizacją. Zarejestrowano 294 zgony, których przyczyną była infekcja wirusem SARS-CoV-2. W większości przypadków u osób tych występowały poważne choroby współistniejące (cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, obniżona odporność z powodu leczenia onkologicznego).

W tym czasie kwarantannie poddano łącznie 26 193 osoby, a izolacją objęto 9757 osób. Przeprowadzono 10 582 dochodzenia epidemiologiczne wobec osób, u których wykryto koronawirusa. Przy udziale policji przeprowadzono też 799 kontroli sklepów, galerii handlowych, hoteli, wyciągów narciarskich i restauracji.

Natomiast od stycznia do lipca 2021 r. (III fala zakażeń) kwarantanną objęto 13 354 osoby zamieszkałe na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego. Odnotowano 5489 zakażeń koronawirusem. Wraz z przedstawicielami policji przeprowadzono 2198 kontroli placówek handlowych, gastronomicznych i sportowych.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...