Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wojewoda i marszałek spotkali się w starostwie z samorządowcami

20 maja 2019 r.

 

O planach budowy i przebudowy dróg krajowych i wojewódzkich, dofinansowaniu projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz programach aktywizujących bezrobotnych rozmawiano podczas dzisiejszego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie z samorządowcami, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, prowadził starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Konwent zdominowała problematyka rozbudowy infrastruktury drogowej w regionie. Wojewoda Piotr Ćwik przypomniał, że gdy w 2018 r. uruchamiano Fundusz Dróg Samorządowych dysponowano ledwie kwotą 36 mln zł. - Samorządy z Małopolski zgłosiły wówczas wnioski na łączną kwotę 360 milionów złotych - mówił wojewoda. - To pokazuje jak wielka była skala potrzeb w tym zakresie.

W tym roku małopolski FDS dysponuje już znacznie większymi środkami w wysokości ok. 300 mln zł. To daje gwarancję, że w zasadzie wszystkie wnioski złożone przez samorządy mają szansę na dofinansowanie.

O możliwości rozwoju zawodowego mieszkańców Małopolski, w tym nowych programach wspomagających rozwój kariery zawodowej, mówili marszałek Witold Kozłowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak. O tym, jak ważne jest zapobieganie wykluczeniu zawodowemu Małopolan wspomniał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podpisał dziś deklarację o wzmocnieniu współpracy z WUP na rzecz nowych możliwości rozwoju zawodowego osób dorosłych. Zakłada ona m.in. upowszechnianie informacji oraz umożliwianie mieszkańcom Powiatu dostępu do projektów "Kierunek kariera", "Kierunek kariera zawodowa" oraz "Nowy Start w Małopolsce". Porozumienie to podpisali także uczestniczący w konwencie wójtowie i burmistrzowie z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...