Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wielki teatr w małych miejscowościach

5 września 2019 r.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu podjęła współpracę z Teatrem Figur w Krakowie i realizuje projekt „Mały Wielki Teatr”.

Jest to projekt Teatru Figur Kraków na objazd spektakli po Małopolsce. Główną ideą jest nie tylko przywiezienie do mniejszych miejscowości wartościowych spektakli teatralnych dla najmłodszych widzów, ale również wsparcie lokalnych liderów w budowaniu długofalowej oferty kulturalnej. Dobry teatr nie musi być zarezerwowany tylko dla dużych ośrodków miejskich.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat, nauczycieli oraz rodziców i dzieli się na trzy etapy: spotkania z lokalnymi liderami, realizacja warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury, prezentacja spektakli wraz z warsztatami kontekstowymi. W ramach objazdu zrealizowane zostaną 32 spektakle połączone z warsztatami w 16 miejscowościach Małopolski oraz cztery spotkania warsztatowe dla dorosłych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(olsz)

Fot. Andrzej Pietyra

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...