Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wakacje to dobry czas na remonty szkół

23 lipca 2020 r.

Wakacje to dla dyrektorów szkół czas remontów. Prace trwają także w placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. To nie tylko bieżące naprawy i konserwacje, ale również malowanie pomieszczeń, wymiana płytek, remont toalet czy renowacja terenów zielonych.

- Inwestujemy, aby podnieść komfort nauki i pracy uczniów i nauczycieli – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Nasze szkoły są bardzo dobrze wyposażone w pomoce naukowe i nowoczesny sprzęt niezbędny w obecnych czasach do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Uczniowie trafiają pod skrzydła dobrze przygotowanych nauczycieli. Jako Zarząd Powiatu dbamy o to, aby budynki były regularnie remontowane. Kładziemy również duży nacisk na łączenie nauki z aktywnością fizyczną. Stąd budowa kolejnych boisk sportowych przy naszych placówkach. W planach jest także budowa hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli dostęp do szkół, które pozwolą im bez problemu odnaleźć się na rynku pracy. Nadal jeszcze mogą aplikować do naszych placówek (https://nowosadecki.pl/pl/ostatnie-dni-naboru-wybierz-szkole-powiatowa-to-gwarancja-sukces).

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju prace pochłoną ponad 100 tysięcy złotych. Zostało już pomalowanych osiem sal lekcyjnych, niebawem rozpocznie się odwadnianie placu apelowego, naprawa murków zewnętrznych, schodów przy sali gimnastycznej i podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Trwa wymiana płytek na terenie jednego z pięter budynku szkoły )na zdjęciach).

- Wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor krynickiego ZSP. – Powinniśmy zakończyć prace do 20 sierpnia, tak aby młodzież mogła rozpocząć nowy rok w wyremontowanych i odnowionych klasach.

W Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu zaplanowano na okres letni malowanie trzech sal lekcyjnych i renowację terenów zielonych. Wcześniej wyremontowano już sekretariat, pokój nauczycielskim, gabinet dyrektora i toalety.

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy wrócą do szkoły we wrześniu na pewno zauważą odświeżone i pomalowane korytarze. W planach jest również modernizacja podwórka – wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową (120 tysięcy złotych) oraz rozpoczęcie budowy pełnowymiarowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zaplanowała m.in. remont węzłów sanitarnych w budynku, w którym odbywają się warsztaty dla uczniów. W planach jest też rozpoczęcie budowy boiska.

W Zespole Szkół  Ponadpodstawowych w Nawojowej trwają prace przy budowie ogrodzenia i trybun, a w planach na ten rok jest remont budynku kotłowni i garaży.

Uczniów korzystających z Internatu Międzyszkolnego na pewno ucieszy wykonanie łazienek w pokojach. Teren wokół budynku Internatu ma również zostać doświetlony, a wszystko to za 475 tysięcy złotych.

Wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje w placówkach oświatowych przekroczą kwotę 1,3 miliona złotych.

(olsz)

Zdjęcia zrobione na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...