Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W tych szkółkach nauczysz się ciekawych zawodów

10 września 2019 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z przedstawicielami 54 szkółek ginących zawodów. W tym roku na ich wsparcie Powiat Nowosądecki przeznaczył kwotę blisko 182 tysięcy złotych. Na warsztaty uczęszcza kilkaset osób. Nadzór nad projektem sprawuje Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

– Szkółki ginących zawodów są finansowane przez powiat od kilkunastu lat – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Efekty pracy instruktorów są widoczne na licznych imprezach i wydarzeniach kulturalnych w regionie. Prezentują się tam muzycy, którzy uczyli się gry na instrumentach właśnie u was, a swoje prace prezentują artyści, których uczyliście rzeźby, ceramiki, czy malarstwa na szkle. Wasza praca przyczynia się do zachowania tradycji i dziedzictwa kulturalnego regionu. Bardzo za to dziękuję – mówił starosta zwracając się do instruktorów.

Dzisiaj podpisano z nimi umowy na kolejny rok. Wśród kilkudziesięciu Szkółek Ginących Zawodów jest  m.in.: 38 Szkółek Muzykowania Ludowego: skrzypce, trąbka, klarnet, basy, zespoły instrumentalne i kontrabas.

Ponadto, dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia do szkółek: bibułkarstwa, haftu, rysunku na szkle, rzeźby, malarstwa, plastycznej, ikonopisarstwa, grafiki, piosenki oraz śpiewu i tańca regionalnego.

Wraz ze starostą, umowy wręczali: wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Edward Ciągło.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...