Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W szkołach powiatowych trwają remonty

27 stycznia 2021 r.

Wystarczyły niecałe trzy tygodnie, aby w dwóch szkołach powiatowych pojawiły się nowe toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

To jeden z elementów projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Remonty przeprowadzono w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej i w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy­-Zdroju. W obu placówkach przerobiono nieużywane pomieszczenia na nowoczesne i toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszty adaptacji, które wyniosły łącznie 76 900 zł są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów - SPR.

Zrealizowane prace to nie jedyne inwestycje w ramach projektu związane z dostosowaniem szkół do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. W najbliższym miesiącach planowana jest jeszcze budowa podjazdu w Zespole Szkół w Starym Sączu oraz montaż nowej platformy przyschodowej w budynku Zespołu Szkół w Łącku. Również te inwestycje będą współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Fot. Grzegorz Niesporek

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...