Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W Ptaszkowej zapłonął znicz olimpijski!

23 czerwca 2022 r.

Dzisiaj w Ptaszkowej odbył się Dzień Olimpijski. Święto zostało ustanowione w rocznicę powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. W każdym kraju, w tym samym dniu – 23 czerwca - odbywa się w ten dzień jedna uroczystość. W tym roku na gospodarza olimpiady została wybrana Ptaszkowa.

W imprezie wzięły udział dzieci m.in. z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Grybów. Nie zabrakło też polskich olimpijczyków, którzy na przestrzeni lat zdobywali medale dla naszego kraju. Jak przystało na olimpiadę – na maszt została wciągnięta flaga olimpijska i zapalony znicz olimpijski. A wszystko to na terenach należących do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Powiat nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. radni wojewódzcy: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń; radni  powiatowi: Anna Radzik i Wiktor Obrzut, gospodarz gminy Grybów Jacek Migacz, burmistrz Grybowa Paweł Fydy i wójt Rytra Jan Kotarba.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...