Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądecczyzna jest taka piękna!

3 czerwca 2023 r.

Po wczorajszych rozgrywkach młodych piłkarzy z Polski i Europy, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Dziecięcym Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie, dzisiaj był czas na pokazanie piękna Sądecczyzny.

Dzieci z naszego regionu oraz z Wejherowa, Hajnówki, Niemiec, Rumunii i Ukrainy, spędzały czas w parku linowym i mini zoo, natomiast delegacje z miast i powiatów partnerskich miały okazję spłynąć łodziami z Piwnicznej do Rytra, podziwiać widoki ze wzgórza zamkowego w Rytrze, a także zwiedzić obiekty sportowe w Marcinkowicach, które zrobiły na gościach wielkie wrażenie.

- Co roku pokazujemy inny fragment Ziemi Sądeckiej i promujemy nasze atrakcje. A mamy się czym pochwalić! – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Z rozmów z naszymi partnerami wynika, że sporo osób z ich regionów przyjeżdża na Sądecczyznę, aby odpocząć zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Cieszę się, że współpraca samorządów wpływa na rozwój gospodarczy naszego regionu, a jego atrakcje są znane nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Przewodnikiem była Zuzanna Długosz - Baba z gór, która zachwyciła gości swoimi opowieściami o regionie. Z gośćmi spotkali się dzisiaj m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu - Bożena Mynarek.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...