Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Trzy groszki smakowały najbardziej!

20 sierpnia 2022 r.

Podczas Fasolowych żniw, które odbyły się dzisiaj w Rożnowie w ramach Dni Jeziora Rożnowskiego, nie zabrakło smakołyków zrobionych właśnie z fasoli. Na stołach pojawiły się nie tylko pasztety czy pierogi, ale również ciasta i nalewki z fasoli. Impreza, która przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów, odbyła się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Starosta wraz z Małgorzata Mordarska-Duda, przewodniczącym Rady Gminy Gródek nad Dunajcem Józefem Klimkiem oraz gośćmi ze Słowacji i Ukrainy degustowali i oceniali potrawy wybierając te najsmaczniejsze.

- To niespotykane i bardzo oryginalne potrawy – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że panie z kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń co roku tworzą nowe specjały, których głównym składnikiem jest fasola. Dziękuję za to. Przy okazji, ta impreza promuje bogactwo ziemi sądeckiej.

W konkursie wystartowało siedem drużyn. Członkom jury najbardziej smakowała zupa fasolowa „Trzy groszki” przygotowana przez KGW Sienna (I miejsce), ciasto fasolowe z kokosem i musem z mango przygotowane przez KGW Rożnów (II miejsce) oraz "Johny Burger" przygotowany przez KGW Jelna (III miejsce). Wyróżnienia otrzymały: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pogórze” za fasolowe ule, Stowarzyszenie Złoty orkisz za tortillę z kurczakiem i fasolą, KGW Bartkowa za Jaśkowe koperty oraz KGW Tropie za smalec z fasoli.

W programie dzisiejszej imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, był m.in. Rajd Rowerowy, loteria fantowa, występy muzyczne, pokazy ratownictwa, pokaz zumby, a wieczorem - występ kapeli Strupki i zabawa taneczna.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, przewodniczący Rady Gminy Józef Klimek, radny powiatowy Marek Pławiak oraz sołtysi i mieszkańcy miejscowości z gminy Gródek nad Dunajcem.

Fot. Maria Olszowska

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...