Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Targi turystyczne ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie

26 stycznia 2010 r.

W dniach 21-24 stycznia 2010 r. Powiat Nowosądecki wspólnie z miastem partnerskim Stara Lubownia zaprezentował się na XVI. Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie...

W dniach 21-24 stycznia 2010 r. Powiat Nowosądecki wspólnie z miastem partnerskim Stara Lubownia zaprezentował się na XVI. Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie.

Udział w targach jest jednym z elementów wspólnie realizowanego projektu pt. "Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju Sądecczyzny" dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Targom, które w ostatnich latach stały się jednym z największych wydarzeń branżowych w Europie Środkowej, tradycyjnie już towarzyszyła wystawa DANUBIUS GASTRO, gdzie swoją ofertę prezentowali przedstawiciele branży gastronomicznej.

Na stoisku Powiatu Nowosądeckiego zaprezentowano kompleksową ofertę turystyczną dla różnych form wypoczynku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wydane przez Starostwo wielojęzyczne foldery promujące region i atrakcje Sądecczyzny, a także związane z Międzykulturowym Szlakiem Turystycznym Pogranicza Polsko-Słowackiego.

Odwiedzający mogli wybierać pośród bogatej oferty wydawnictw, folderów oraz gadżetów promocyjnych.

W bratysławskiej hali o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych zaprezentowało się 768. wystawców z 31. krajów świata, w tym ze Słowacji, Czech, Bułgarii, Cypru, Egiptu, Grecji, Chorwacji, Indonezji, Izraela, Japonii, Węgier, Polski, Austrii, Hiszpanii, Tunezji, Turcji, Włoch, Dominikany, Jamajki i Kazachstanu.

Targi od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. W tym roku stoiska wystawowe odwiedziło blisko 70 tys. osób.

Pierwszy dzień edycji słowackich targów był otwarty tylko dla branży turystycznej, a dwa pozostałe - dla wszystkich. Każdy mógł zapoznać się z ofertą wyjazdów na najbliższe sezony i kupić w atrakcyjnej cenie, wycieczkę lub pobyt do najodleglejszych zakątków globu. W targach uczestniczyli touroperatorzy, zagraniczne przedstawicielstwa turystyczne, regionalne i lokalne biura informacji turystycznej, a także firmy transportowe i ubezpieczeniowe, centra narciarskie, kąpieliska termalne, hotele..

Stoiska przyciągały swoim bogactwem i różnorodnością. Można było skosztować regionalnych potraw oraz trunków. Zapach pieczonych na miejscu słowackich kołaczy już z daleka zwabiał gości. Z wielu miejsc dobiegała muzyka. Na narodowych instrumentach grali Słowacy, Węgrzy, Rumuni.

Długa kolejka ustawiała się przy stoisku japońskim, gdzie można było podziwiać pracę japońskiego kaligrafa, który dla wszystkich odwiedzających stoisko pisał specjalną dedykację.

Notatka: AW AM GN

komentarze (1):
dodaj komentarz
27.01.2010 09:48

Fajna relacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...