Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szymon Hołownia w starosądeckiej bibliotece

8 maja 2019 r.

Dzisiaj w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który nagrodził wyróżniających się pracowników bibliotek. Zaproszeni goście mogli też wysłuchać wykładu Szymona Hołowni.

Nagrodę starosty otrzymały: Agnieszka Rodak - GBP w Grybowie z/s/ w Stróżach; Elżbieta Góra - MCKCiE Biblioteka w Grybowie; Grażyna Warzecha - PiMGBP w Starym Sączu i Justyna Ziębiec - GBP w Kamionce Wielkiej.

- Dziękuję za waszą pracę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Propagujecie czytelnictwo w czasach, kiedy dzieci, zanim nauczą się czytać, potrafią posługiwać się już smartfonem, kiedy multimedia często zastępują papierową książkę. Macie do spełniania bardzo ważną rolę – przekonanie młodego człowieka do czytania książek, do pokochania ich i czerpania z tego źródła wiedzy.

Bibliotekarkom, na czele z dyrektorem PiMGBP w Starym Sączu Marią Sosin, dziękował również burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, a krótką prelekcje na temat czytelnictwa wygłosiła zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...