Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkoła w Niskowej ma patrona

19 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystościach związanych z nadaniem imienia ks. prof. Bolesława Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej.

Spotkanie poprzedziła msza św. sprawowana przez bp. Stanisława Salaterskiego, podczas której poświęcono nowy sztandar szkoły.

- Jest mi niezmiennie miło, że mogę uczestniczyć w tak pięknej uroczystości. Pamiętam, jak kilka lat temu był problem z funkcjonowaniem tej szkoły. Dzięki potężnemu kapitałowi, który jest w Niskowej, dzięki takim właśnie inicjatywom, ta szkoła nadal działa – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Macie znakomitego patrona. Myślę że wymodliliście go sobie. To wielki człowiek, naukowiec, ksiądz, który poświęcił swoje życie innym. Jeśli spojrzycie, co zrobił dla ludzi, to na pewno nigdy nikomu krzywdy w życiu nie zrobicie. Nie dbał o siebie, ale dbał o innych. To jest piękne i myślę, że będzie wam to przyświecać przez cały okres nauki.

Źródło: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/wyjatkowa-uroczystosc-w-niskowej-ks-prof-boleslaw-kumor-patronem-szkoly-zdjecia

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...