Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Świniarsko: będzie bezpieczniej

5 września 2019 r.

Poseł Józef Leśniak zwrócił się do starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego z prośbą o  podjęcie interwencji w sprawie „konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na drodze powiatowej Chełmiec – Naszacowice przy Szkole Podstawowej w Świniarsku”.

- Spotkania i rozmowy z mieszkańcami i rodzicami, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Świniarsku zwróciły moją uwagę na ten problemem. Jego rozwiązanie wymaga szybkiej interwencji - mówi poseł Józef Leśniak. - Przejście dla pieszych, które znajduje się naprzeciw szkoły, należy do jednego z najbardziej ruchliwych na tej trasie, szczególnie w ciągu dnia. Wzmożony ruch samochodów utrudnia przejście dzieciom i młodzieży, a kierowcy często nie zwracają uwagi na fakt, że jest tam oznakowane przejście dla pieszych. Taka sytuacja powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Często dochodzi tam do stłuczek. Były też dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym – zginęło dwoje dzieci idących do szkoły.

Jak mówi poseł, to przejście zamiast ułatwiać – utrudnia bezpieczne poruszanie się.

- Dlatego zwróciłem się do starosty o interwencję i wsparcie budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu – dodaje poseł Józef Leśniak.

Starosta Marek Kwiatkowski był w miejscu, o którym mówił poseł.

- Zleciłem już wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej na drodze w Świniarsku – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Powiat przeznaczy na jej zamontowanie blisko sto tysięcy złotych. Zdaję sobie sprawę z zagrożeń, szczególnie w miejscach, z których korzysta wiele osób. Mam nadzieję, że nasze działania znacznie poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie, a dzieci i młodzież nie będą się obawiały przechodzić do szkoły po pasach.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...