Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Świetna informacja dla turystów – bezpieczniej na Halę Łabowską!

7 czerwca 2021 r.

Dzisiaj w Łabowej starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał promesę na 1,6 mln złotych od Edwarda Siarki - sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa. Pieniądze z promesy to dofinansowanie remontu drogi powiatowej Łabowa – Łabowiec, który właśnie rusza.

- W ciągu kilku miesięcy zostaną wyremontowane ponad trzy kilometry drogi – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień tego roku. Zostanie całkowicie  wymieniona nawierzchnia wraz z podbudową. Dodatkowo będą wymienione istniejące przepusty. Ta inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo na terenie gminy Łabowa.

- Bardzo się cieszę z tej inwestycji - mówiła Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. – Czeka na nią wielu mieszkańców Łabowej i turystów, którzy korzystają z tej trasy. Po remoncie droga będzie bardziej bezpieczna zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się  w pozyskanie środków na ten remont.

Przypomnijmy, że już w 2019 roku Powiat Nowosądecki przystąpił do modernizacji drogi powiatowej Łabowa – Łabowiec. Wtedy na odcinku 400 m wymieniono jezdnię i wybudowano chodnik. Łączna wartość prac wyniosła 504 552,02 zł – gmina Łabowa partycypowała w kosztach inwestycji w 50%.

W 2020 roku podjęto starania o modernizację drogi na pozostałym odcinku. Szacunkowy koszt wymiany nawierzchni wraz z podbudową wynosił ponad 3,2 mln zł. Został złożony wniosek do PG Lasy Państwowego o pomoc finansową w realizacji tego zadania, które z uwagi na prowadzoną gospodarkę leśną jest również istotne dla właściciela lasów państwowych w tamtym rejonie. Ostatecznie w 2021 roku wniosek uzyskał aprobatę Dyrekcji Lasów Państwowych, a zadeklarowana pomoc finansowa w wysokości 1,6 mln stanowiła ok. 50% kosztów inwestycji. Kilka dni temu  podpisano umowę z wykonawcą. Wartość prac po przetargu wyniosła 2.823.827,44 zł.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: Edward Siarka - sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Marta Słaby – wójt gminy Łabowa, Sławomir Rybarski – zastępca wójta gminy Łabowa, Maria Stopka - przewodnicząca Rady Gminy Łabowa, Wojciech Kurzeja - Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa, Zbigniew Ludwin - wójt gminy Uście Gorlickie (również otrzymał promesę) i Józef Legutko - Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...