Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Strzelnica już prawie gotowa!

13 maja 2022 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki sprawdzał postępy prac przy budowie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. Pomieszczenie strzelnicy są już prawie gotowe.

- Został zamontowany specjalistyczny sprzęt, na ścianach są okładziny, teraz jeszcze ułożenie podłóg i montaż oświetlenia – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To będzie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych strzelnic w regionie.

Trwają też prace przy malowaniu hali sportowej i dodatkowych pomieszczeń, które znajdą się w kompleksie.

- Prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Wykonana została elewacja zewnętrzna od strony drogi powiatowej, a także wentylacja mechaniczna. Wartość wykonanych do tej pory robót przekracza dziewięć milionów złotych. Natomiast całkowita wartość inwestycji sięga 12,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, że hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już dofinansowanie do tych inwestycji: ponad 15 milionów złotych.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają też prace związane z przebudową pomieszczeń części budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach na potrzeby internatu. Zostały już wydzielone pokoje i sanitariaty - również dla osób niepełnosprawnych. Docelowo pojawi się tam winda, jadalnia, pokoje dla opiekunów. Wartość tych prac przekracza 3,5 mln zł.

- To bardzo ważna inwestycja – mówi starosta. – Szkoła w Marcinkowicach słynąca głównie z klas mundurowych, jest często wybierana przez ósmoklasistów z całego regionu. Teraz uczniowie będą mieli do dyspozycji internat na miejscu i świetnie wyposażone obiekty sportowe. Projekt zakłada stworzenie 51 miejsc wraz z węzłami sanitarnymi, jadalnią i wszystkim niezbędnymi elementami. Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych.

Termin zakończenia robót to sierpień tego roku.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...