Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Strażacy kupią kamerę termowizyjną

20 listopada 2020 r.

Ponad 20 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu Powiatu Nowosądeckiego otrzymały w tym roku ochotnicze straże pożarne z gminy Łącko. Ze środków przekazanych przez starostę Marka Kwiatkowskiego i Zarząd Powiatu, został kupiony sprzęt mający pomóc w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców gminy.

Dzięki dofinansowaniu, OSP Jazowsko zakupiło średni samochód ratowniczo-gaśniczy, OSP Zabrzeż - ubranie specjalne i komplety mundurów dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, OSP Kicznia - ubranie specjalne i strażackie obuwie gumowe, OSP Zarzecze - tłumice gumowe ze stylem teleskopowym, rozdzielacz kulowy, ubrania koszarowe dla dzieci i młodzieży oraz sprzęt pomocniczy, OSP Łącko - łańcuchy najazdowe, OSP Czerniec - hełmy strażackie, OSP Obidza - ubranie specjalne.

- Niebawem do OSP w Łącku trafią kolejne pieniądze - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Druhowie mają nowy samochód, który jednak nie ma kamery termowizyjnej. I właśnie na jej zakup przeznaczą dofinansowanie pochodzące z budżetu Powiatu Nowosądeckiego w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Zawsze wspieramy straże pożarne i inne służby mundurowe. To oni dbają o nasze bezpieczeństwo, niejednokrotnie ratując nasze życie i zdrowie.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...