Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Starosta nagrodził sportowców i trenerów!

18 listopada 2020 r.

Wiemy już, których sportowców i trenerów nagrodził w tym roku starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Na nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w 2020 r. z budżetu Powiatu przeznaczono 34 tysiące złotych.

- W związku z panującą pandemią koronawirusa, nie będzie uroczystej gali i oficjalnego wręczenia nagród dla sportowców i trenerów w Starostwie Powiatowym – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zwracam się jednak do wszystkich ludzi sportu z podziękowaniami i gratulacjami.  Sport jest bardzo ważny w naszym życiu. Dzięki niemu uczymy się dyscypliny, rozwijamy tężyznę fizyczną i dbamy o zdrowie. Cieszę się, że pomimo trudnego czasu epidemii, nie zaniechaliście treningów i rozgrywek. Gratuluję zwycięstw i awansów.

Starosta przyznał nagrody 12 wybitnym sportowcom Sądecczyzny oraz pięciu trenerom i działaczom.

W kategorii zawodnik, zawodniczka nagrodami wyróżnieni zostali:

Michał Ciągło - zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2019 r. w Pucharze Europy Juniorów zajął II miejsce. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w slalomie kajakowym w 2020 r. zajął III miejsce. Został też powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy Juniorów.

Dominika Danek - zawodniczka Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2020 r. zdobyła jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w slalomie kajakowym w kategorii C1K, K1K.

Katarzyna Dutka - siatkarka. Wraz z zespołem MUKS „Poprad” w Starym Sączu zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w siatkówce plażowej (2019 r.). Ponadto wraz z drużyną Sandecji Nowy Sącz i Developres Rzeszów wygrywała wiele ogólnopolskich turniejów siatkarskich. Posiada wiele indywidualnych nagród  najlepszej siatkarki turniejów.

Grzegorz Hedwig - utalentowany zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W latach 2019-2020  wywalczył wiele medali Mistrzostw Polski i Europy w slalomie kajakowym. W 2020 r. został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy Seniorów.

Paulina Horowska - zawodniczka uprawiająca akrobatykę i tricking w Klubie Sportowym Sceramo Trickz Jazowsko. Paulina to kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski (z 2018 i 2019 r.). W lutym 2020 r. została powołana do Kadry Polski MFR w formule Tricking.

Joanna Mucha - trenuje kickboxing w Uczniowskim Klubie Sportowym „Gladiator” w Binczarowej. W 2020 r. wywalczyła srebrny medal w Pucharze Europy w kat. 55 kg kicklight kadetek starszych.

Małgorzata Myjak - zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nowosądeczanin”. Małgosia to Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski do lat 15, 17 i 20 w podnoszeniu ciężarów oraz rekordzistka Europy w rwaniu w kategorii wagowej 75 kg i dwuboju 163 kg (2019 r.) .

Paulina Piksa - jest kapitanem drużyny piłki nożnej kobiet w Uczniowskim Klubie Sportowym  „Trójka” w Jelnej. Wraz z drużyną, w 2020 r. wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Obecnie powołana do Reprezentacji Polski U-15.

Agnieszka Skalniak - trenuje kolarstwo szosowe od lat zdobywając punktowane miejsca w kraju i zagranicą. Jej ostatni sukces to II miejsce w Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich Wuhan 2019 oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami 2020 r.

Emilia Smoleń - zawodniczka drużyny UKS „Trójka” w Jelnej, która wraz z drużyną 2020 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Podczas tego turnieju została najlepszą bramkarką. Wraz z klubem wywalczyła awans do I ligi kobiet.

Patryk Szczerba - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. Mistrz Polski w kickboxingu kadetów starszych light-contact w kat. 57 kg. Zajął III miejsce w Pucharze Europy w kat 57 kg kicklight kadetów starszych.

Paulina Tomasiak - najlepsza zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Jelnej, która w czerwcu  2020 r. wywalczyła awans do I ligi piłki nożnej kobiet. Ponadto jest wyróżniającą się zawodniczką Reprezentacji Polski U-19 . W rozgrywkach II-ligowych została królem strzelców.

W kategorii trener, działacz nagrodami wyróżnieni zostali:

Monika Grzesiak - trenerka w Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nowosądeczanin” w Powroźniku, a od 2017 - trenerka kadry narodowej juniorek do lat 17. Młodzież trenowana przez panią Monikę to medaliści ME i MP.

Jan Mrówka - założyciel, prezes i trener UKS „Gol” Łącko, koordynator sportu w gminie Łącko. Od kilku lat szkolona przez niego drużyna to zwycięzcy Ogólnopolskich Turniejów Piłkarskich, jak chociażby Turnieju „Z podwórka na stadion”. Trenujące pod okiem pana Jana zawodniczki w GLKS Zyndram Łącko, powoływane są do Reprezentacji Polski U-15.

Wojciech Mróz - współzałożyciel, trener piłki nożnej kobiet w UKS „Trójka” w Jelnej, która w 2020 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16  i U-15.

Bogdan Okręglak - trener Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu oraz główny trener Reprezentacji Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kajakowego. Obecnie 8 zawodników prowadzonych przez pana Bogdana to reprezentanci Kadry Narodowej.

Barbara Skalniak - założyciel, trener, menadżer Fundacji Klub Kolarski Agnieszka Skalniak w Żegiestowie. Z ogromnym zaangażowaniem  i pasją działa społecznie na rzecz klubu. Jej podopieczni to medaliści Mistrzostw Polski i Europy.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...