Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sołtysi u starosty. To był dobry rok dla Sądeccyzny

19 stycznia 2016 r.

Ponad 80 sołtysów gościło dziś w Starostwie Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem członków Zarządu i Rady Powiatu Nowosądeckiego. Była to okazja do podsumowania minionego roku, który był dobry dla Sądecczyzny.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podkreślił, że odwiedził wszystkie gminy i przekonał się, jak bardzo poprawiły się warunki życia ich mieszkańców. Zwrócił uwagę, że powiatowe władze w tym czasie nie próżnowały. W ciągu zaledwie półrocza zdołano wybudować obwodnicę zachodnią, czego poprzednikom nie udało się zrobić przez siedem lat. Kosztem blisko 4 mln zł zmodernizowano warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, które stały się najbardziej nowoczesnymi w całym subregionie. Do nowej siedziby przeprowadzono Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, w którym tygodniowo z różnych form aktywności artystycznej korzysta ponad 500 osób. - Decyzję o tym, że młodzież nie powinna dłużej chodzić na zajęcia do poprzedniej siedziby Zarząd Powiatu podjął w ciągu minuty - przypomniał Marek Pławiak. - Nie mogło być inaczej, gdy podczas wizytowania powiatowych jednostek zobaczyliśmy, że w pomieszczeniach panuje wilgoć, a na ścianach jest grzyb. W nowym miejscu nikt już grzyba nie wdycha.

Starosta podkreślił, że Zarząd Powiatu będzie w tym roku intensywnie pracował, by Sądecczyzna mogła systematycznie zmieniać się na lepsze. Zaznaczył jednak, że nie zrobi od razu wszystkiego tego, czego poprzednim władzom nie udało się zrealizować w ciągu 16 lat. - Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, dlatego będziemy pracować, a nie obiecywać – dodał starosta. Goszczącym w Starostwie sołtysom podziękował za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców ich wsi i życzył im dobroci od sąsiadów i ludzkiej życzliwości.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej Piotr Gniadecki podziękował staroście za pomoc, jakiej udziela tej organizacji Zarząd Powiatu. - Tworzymy jedną wielką samorządową rodzinę – stwierdził. - Wszyscy zabiegamy o to samo, czyli dobro mieszkańców i Sądecczyzny.

Noworoczne spotkanie było okazją do podziękowania za długoletnią pracę sołtysom, którzy przestali pełnić swoje funkcje. Nagrodzono za to Stanisława Tepera z Chodorowej oraz Ludwika Grybla z Florynki.

Uroczystość uświetnił występem integracyjny teatr muzyczny, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu. Tworzy go 30 osób, wśród których jest niepełnosprawna młodzież i uczniowie starosądeckich szkół. Teatr działa od ośmiu lat i integruje poprzez sztukę. - Powiat wspiera i będzie wspierał takie działania – zapewnił Marek Pławiak. - Troszczymy się nie tylko o drogi, oświatę i kulturę, ale także o integrację młodzieży, która jest naszym największym kapitałem.

Z życzeniami dla sołtysów pośpieszyli dziś także Marian Ryba, członek Zarządu Powiatu, Zygmunt Paruch, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także goszczący w Starostwie wójtowie Korzennej Leszek Skowron, Łącka Jan Dziedzina i Nawojowej Stanisław Kiełbasa. Mszę św. w intencji samorządowców odprawił ks. dr Jan Siedlarz, proboszcz parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Paweł Szeliga

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...