Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Siedem uli dla szkoły w Nawojowej

21 grudnia 2020 r.

O siedem nowych uli i specjalistyczny sprzęt potrzebny przy hodowli i obserwacji pszczół wzbogacił się właśnie Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Szkoła prowadzi kursy dla pszczelarzy (technik i kurs podstawowy) i właśnie ich uczestnicy będą mogli zdobywać doświadczenie dzięki nowemu sprzętowi.

- Dziękuję za tak dobrą współprace z naszą powiatową szkołą – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podczas spotkania z pszczelarzami. – Cieszę się, że coraz więcej osób interesuje się hodowlą pszczół i dbaniem o naturę.

Siedem uli, dwa mikroskopy, podkarmiacze, ramki, dwa laptopy i rzutnik za blisko 20,5 tysiąca złotych przekazało Stowarzyszenie dla Męciny (powiat limanowski), z którym współpracuje powiatowa placówka oświatowa.

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszard Poradowski, Iwona Kuzak – prezes Stowarzyszenia dla Męciny oraz Józef Oleksy i Stanisław Smoleń (równie ze Stowarzyszenia), Marek Szewczyk – nauczyciel zawodu i opiekun grup pszczelarskich z ZSP w Nawojowej, a także Wojciech Kołodziej – działacz społeczny i absolwent kursów pszczelarskich. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Michała Bulzaka.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...