Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sesja: radni podjęli uchwały jednogłośnie

31 stycznia 2020 r.

Podczas dzisiejszej sesji radni m.in. wysłuchali sprawozdania starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego o inwestycjach planowanych w najbliższym czasie oraz o pracach Zarządu Powiatu.

- Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie trzech ambulansów ratowniczych dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Na drogach Powiatu pojawią się: volkswagen transporter - Podstacja w Łososinie Dolnej, mercedes sprinter – będzie obsługiwał Nowy Sącz i mercedes z napędem na cztery koła wyposażony w defibrylator, respirator, urządzenia do dekompresji klatki piersiowej - Podstacja w Grybowie (więcej: https://nowosadecki.pl/pl/trzy-nowe-karetki-w-sadeckim-pogotowiu-ratunkowym). Te trzy nowe samochody podmienią najstarsze ambulanse Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i tym samym tabor zostanie znacznie odmłodzony.

Starosta przekazał również informację, że wyrokiem z 15 stycznia 2020 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie rozstrzygnął ostatecznie sprawę sądową pomiędzy Powiatem Nowosądeckim a wykonawcą robót w LO w Grybowie. Sąd nie podzielił argumentacji i wniosków apelacji złożonej przez Powiat Nowosądecki od wcześniejszego niekorzystnego wyroku zasądzającego na rzecz wykonawcy. Wyrok jako prawomocny został wykonany poprzez przelew kwoty 2.902.667,44 zł na rzecz wykonawcy. W tym Należność główna – 2.381.517,04 zł odsetki – 395.493,40 zł i koszty procesu – 125.667 zł

Starosta poinformował radnych o zakończonych i trwających remontach dróg i budowie chodników (więcej: https://nowosadecki.pl/pl/trwaja-remonty-drog-i-budowa-chodnikow).

- Trwają też prace z projektowe związane z opracowaniem dokumentacji budowy hali sportowej przy naszej szkole w Marcinkowicach. Wykonawcą projektu jest firma ARS Autorska Pracownia Projektowa Macecki z Krakowa. Termin opracowania dokumentacji w zakresie budowy hali sportowej mija 28 lutego 2020 roku – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

Radni przyjęli sprawozdanie z działalności Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za 2019 rok oraz zapoznali się z raportem z realizacji Programu ochrony środowiska dla Powiatu Nowosądeckiego na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024.

Podjęli uchwały w sprawie zmniejszenia wysokości opłat za wymianę dowodu rejestracyjnego w związku z wprowadzeniem nazw ulic w miejscowości Żeleźnikowa Wielka oraz w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Stanisława Reymonta w Tęgoborzy ul. Św. Floriana 23, w związku z brakiem naboru w latach 2018-2019.

W sesji wziął udział radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz podinsp. Albert Kogut – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...