Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Samochodówka” świętuje 65 urodziny!

21 czerwca 2021 r.

Podczas dzisiejszego spotkania z okazji jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, zasłużeni nauczyciele i przyjaciele szkoły zostali uhonorowani Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Wręczał je w imieniu starosty nowosądeckiego Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymali: Piotr Piwowar - wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych, Sławomir Sikora - autor monografii „65 lat Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu” (wydawnictwo było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) i Andrzej Góra - wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych. 

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Maksymilian Zieliński - zastępca dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Agnieszka Bielec - zastępca dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu.

- Dodatkowo, na ręce dyrektora szkoły Andrzeja Góry przekazuję statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego - mówił Edward Ciągło, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. - To wyróżnienie z okazji jubileuszu 65-lecia działalności oraz podziękowanie gronu pedagogicznemu za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu młodych umysłów, zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodzieży na Ziemi Sądeckiej.

Absolwenci i nauczyciele „Samochodówki” zostali również odznaczeni przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka – w jego imieniu odznaczenia wręczał Michał Sumera – zastępca dyrektora w biurze ministra infrastruktury. Sekretarz województwa Wojciech Piech wręczył natomiast odznaczenia w imieniu marszałka województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Goście, którzy przybyli na jubileusz mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu Tomasza Jarosza oraz wierszy w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Nowego Sącza.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...