Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca

17 sierpnia 2022 r.

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie, a duży budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą  z budżetu Pogotowia.

- To prace, które trzeba było pilnie wykonać – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Budynki nie były remontowane od kilkudziesięciu lat – nie nadawały się do bezpiecznego użytku. Przypomnę, że zaczęliśmy remonty już dwa lata temu, a teraz większa ich część dobiega końca.

Wszystkie prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont dużego budynku garażowego z zewnętrz – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – Teraz kończymy prace wewnątrz. Dzięki modernizacji udało nam się wydzielić dodatkowe pomieszczenia, w których znajdzie się archiwum i magazyn środków dezynfekcyjnych. Ponadto, stworzyliśmy przestrzeń dla ratowników wracających po wyjazdach do pacjentów covidowych. Znalazła się tam komora dekontaminacyjna dla ratowników, pomieszczenie do dezynfekcji rąk i bezpośrednie przejście do karetki, która również będzie poddana dekontaminacji. To znacznie ułatwi pracę i ograniczy niebezpieczeństwo ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa.

Koszt montażu ogrodzenia to 600 tysięcy złotych, remont budynku garażowego – 400 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...