Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych!

28 czerwca 2022 r.

Ponad milion złotych wyda w tym roku dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego na remonty kolejnych budynków. Już trwa gruntowana modernizacja garaży, a niebawem rozpocznie się montaż nowego ogrodzenia wokół terenu głównej siedziby przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

- Sukcesywnie remontujemy zaniedbane budynki znajdujące się na terenie bazy sądeckiego pogotowia. Dwa lata temu został wyremontowany duży budynek garażowy - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Zrobiliśmy to pomimo niesprzyjających warunków - pandemii i lockdownu. Koszt tego remontu to ponad dwieście tysięcy złotych.

W ubiegłym roku została wyremontowana część kolejnego budynku garażowego, w  którym znajdowały się między innymi stare instalacje, a ściany i podłogi były zdewastowane. Dach również pozostawiał wiele do życzenia. Te roboty pochłonęły 330 tysięcy złotych.

Wszystkie te prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

- Obecnie rozpoczęliśmy kolejny etap remontu budynku garażowego, który w ubiegłym roku został wyremontowany na zewnątrz. Teraz robimy środek – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – To koszt około czterystu tysięcy złotych. W najbliższym czasie będziemy również wymieniać całe ogrodzenie. To pochłonie kolejne czterysta tysięcy złotych.

Ale to nie wszystko. Dobiegają też końca prace remontowe wewnątrz budynku Podstacji w Krynicy-Zdroju (koszt około 70 tys. zł), a w tegorocznych planach dyrektor Pogotowia ma również malowanie pomieszczeń w trzech kolejnych podstacjach.

Pieniądze na remonty pochodzą z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...