Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: drugi budynek garażowy już po remoncie

21 stycznia 2022 r.

Zakończyły się prace przy remoncie kolejnego dużego budynku garażowego znajdującego się na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Jeden tego typu obiekt został już wyremontowany w 2020 roku, a koszt tej inwestycji wyniósł 330 tysięcy złotych. Teraz zakończyła się kolejna inwestycja za 440 tysięcy złotych.

- Cieszę się, że co roku dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego dokonuje kolejnych modernizacji i remontów zaniedbanych przez lata obiektów – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Niektóre budynki nie były remontowane od momentu powstania pogotowia, czyli od 2000 roku, a  ich stan techniczny był bardzo zły. Dzięki działaniom obecnej dyrektor Pogotowia oraz przy wsparciu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i Rady, jednostka nie tylko regularnie doposażana jest w najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie, ale też podnosi standard należących do pogotowia obiektów.

Wszystkie te prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

Zakończony właśnie remont budynku polegał na wymianie całego pokrycia dachowego, demontażu wysokiego komina będącego częścią znajdującej się niegdyś w tym miejscu kotłowni oraz na generalnym remoncie pomieszczeń myjni dla ambulansów ratowniczych. Dotychczas były tam zdewastowane ściany, na których znajdowały się przestarzałe instalacje.

- Teraz obiekt  wygląda zupełnie inaczej – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Nie tylko wymieniony został dach, ale też wszystkie bramy wjazdowe do garaży. Teraz, pomieszczenie w którym znajduje się myjnia jest schludne i funkcjonalne. Oprócz tego remontu, w ubiegłym roku przeprowadziliśmy lifting pomieszczeń sanitarnych w budynku głównym i wymieniliśmy starą podłogę w pomieszczeniach należących do zespołów wyjazdowych.

Ogólny koszt przeprowadzonych w ubiegłym roku remontów to około 600 tysięcy złotych (w tym budynek z garażami).

Fot. Maria Olszowska (na pierwszych trzech zdjęciach - budynek i pomieszczenia przed remontem, na kolejnych - po remoncie)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...