Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Są pieniądze dla Szkółek Ginących Zawodów

9 stycznia 2020 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z przedstawicielami szkółek ginących zawodów. W tym roku na ich wsparcie Powiat Nowosądecki przeznaczył kwotę 196,5 tysiąca złotych. Nadzór nad projektem sprawuje Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

– Na zajęcia finansowane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego uczęszcza kilkaset osób - mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Tygodniowo jest to 149 godzin nauki. Dzięki takiej działalności nasza kultura i tradycja zostaną ocalone od zapomnienia. Efekty pracy instruktorów są widoczne podczas imprez i wydarzeń kulturalnych w regionie. Prezentują się tam muzycy, którzy uczyli się gry na instrumentach właśnie u was, a swoje prace prezentują artyści, których uczyliście rzeźby, ceramiki, czy malarstwa na szkle. Wasza praca przyczynia się do zachowania tradycji i dziedzictwa kulturalnego regionu. Bardzo za to dziękuję – powiedział starosta zwracając się do instruktorów.

Dzisiaj podpisano umowy z instruktorami na kolejny rok.

Wśród 57 Szkółek Ginących Zawodów jest między innymi 39 Szkółek Muzykowania Ludowego: skrzypce, trąbka, klarnet, basy, zespoły instrumentalne i kontrabas.

Ponadto, dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia do szkółek: bibułkarstwa, haftu, rysunku na szkle, ceramiki, rzeźby, malarstwa, plastycznej, ikonopisarstwa, grafiki, piosenki oraz śpiewu i tańca regionalnego.

Wraz ze starostą, umowy wręczali: wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Edward Ciągło. Spotkanie prowadzili: Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Krzysztof Szewczyk – dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...