Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ruszyły szczepienia w powiatowym punkcie w Starym Sączu

14 maja 2021 r.

Dzisiaj rano ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu. Wszyscy chętni mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19 w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 15).

Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski byli dzisiaj obecni w punkcie szczepień.

- Jest coraz więcej miejsc, gdzie mieszkańcy Sądecczyzny mogą się zaczepić – powiedział wicewojewoda Józef Leśniak. – I jak widać po ilości chętnych, sporo osób korzysta z tej oferty.

Dzisiaj zaplanowano wykonanie pond 600 szczepień.

- Od dzisiaj, oprócz szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju jest również punkt w Starym Sączu - dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wszystko jest odpowiednio przygotowane i sprawnie działa. Mieszkańcy rejestrują się i są kierowani do jednego z czterech stanowisk, gdzie podawana jest im szczepionka. Jest też specjalnie wydzielony sektor, gdzie odczekują 15 minut po szczepieniu.

Na miejscu, oprócz pracowników Starostwa Powiatowego i Liceum Ogólnokształcącego, współpracują ze sobą dwie jednostki medyczne - Sądeckie Pogotowie Ratunkowe i Szpital w Krynicy-Zdroju. Na parkingu znajduje się też karetka pochodząca z rezerwy pogotowia i ratownicy, którzy w razie potrzeby mogą udzielić pomocy.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...