Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ruszyła „Akademia Sołtysów”

13 maja 2009 r.

Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej wraz z nowosądeckim starostwem rozpoczynają cykl szkoleń pod nazwą „Akademia Sołtysów", adresowanych do sołtysów Powiatu Nowosądeckiego...

Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej wraz z nowosądeckim starostwem rozpoczynają cykl szkoleń pod nazwą „Akademia Sołtysów", adresowanych do sołtysów Powiatu Nowosądeckiego.

Szkolenia, w których udział weźmie 60 osób trwać będą od czerwca do sierpnia tego roku. Obejmą 45 godzin wykładowych oraz 15 godzin poświęconych na trening praktyczny. Podczas bezpłatnych wykładów, zaproszeni specjaliści przybliżą sołtysom zagadnienia związane z aktywizacją środowisk wiejskich, głównie w kontekście zdobywania pieniędzy ze środków unijnych. Słuchacze uzyskają kompendium wiedzy na temat zarządzania, pisania wniosków, ubiegania się o dotacje i wiele innych. Skorzystają także bezpłatnie z poradnictwa prawnego.

- To wspaniała okazja do zdobycia konkretnej wiedzy i umiejętności - mówi Józef Broński członek Zarządu Powiatu. - Szczególnie dziś, gdy możemy dzięki funduszom unijnym przeprowadzić wiele pożytecznych i praktycznych inicjatyw. Liczy się dobry pomysł - dodaje.

Sama „Akademia Sołtysów" jest tego najlepszym przykładem. Właśnie, z Unii Europejskiej Powiat pozyskał przeszło 45 tys. złotych na realizację tego programu, bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Zdaniem przewodniczącego Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej Józefa Szudego, należy podkreślić jeszcze jeden ważny aspekt szkoleń dla osób stojących na czele sołectwa. Sołtys jest często pierwszą osobą, do której zwracają się mieszkańcy ze swoimi problemami. Funkcja ta, cieszy się dużym uznaniem w swoim środowisku. Jego wiedza i operatywność mogą znacznie ułatwić lub skrócić załatwianie sprawy w gminie czy innych instytucjach.

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...