Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rusza program „Trenuj jak żołnierz”

8 maja 2023 r.

„Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

W Małopolsce szkolenie będzie prowadzone w:

- 5. Batalionie dowodzenia (ul. Krakowska 2, Rząska),

- 16. Batalionie powietrzno-desantowym (ul. Wrocławska 82, Kraków).

Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią i strzelanie, przetrwanie, walkę wręcz, podstawy musztry. Będzie bezpłatne i praktycznie. Jednostki wojskowe zapewnią wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie.

Szkolenie „Trenuj jak żołnierz” będzie się kończyło złożeniem przysięgi i wejściem do rezerwy pasywnej. Celem programu jest szerokie przeszkolenie środowiska cywilnego oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. To projekt dla wszystkich, którzy chcą zrobić w życiu coś więcej i chcą być współodpowiedzialni za bezpieczeństwo kraju.

Szczegóły: „Trenuj jak żołnierz” - najnowszy projekt szkoleń dla ochotników - Ministerstwo Obrony Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...