Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rozmawiano o promocji marek oraz zapotrzebowaniu na produkty regionalne

18 listopada 2021 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się wizyta stażowa zorganizowana przez fundację MILA. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń z sąsiednich powiatów w tym Miodny Szlak, Karpating i Zagórzańskie Dziedziny.

Z przedstawicielkami stowarzyszeń spotkał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Justyna Tokarczyk - dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Warto wspomnieć, że Karpating to produkt turystyczny realizowany na terenie powiatu gorlickiego, a Zagórzańskie Dziedziny – to  produkt turystyczny Gminy Mszana Dolna – którego ambasadorem jest Justyna Kowalczyk polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Marki lokalne są budowane z lokalnymi partnerami. Liczne spotkania, warsztaty, wywiady z przedsiębiorcami pozwalają znaleźć najważniejsze atuty poszczególnych miejsc w regionie oraz określić wspólny mianownik na dalszą promocję. Z punktu widzenia marketingu marki lokalne są znakiem słowno-graficznym, pod którym promuje się grupę produktów posiadających wspólne cechy i wartości, bardzo istotne z punktu widzenia konsumentów oraz jej twórców – producentów i usługodawców. A co najważniejsze marka lokalna jest dziełem tworzonym sercem mieszkańców społeczności lokalnej.

 Fot. Maria Olszowska

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...