Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rejestracja samochodów: nie musicie stać w długich kolejkach!

7 stycznia 2020 r.

Sporo zamieszania wśród właścicieli samochodów wprowadziła zmiana niektórych przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Wydziały Komunikacji w starostwach powiatowych w Polsce przeżywają oblężenie kierowców, którzy chcą zarejestrować samochody. Ten pośpiech nie jest konieczny. Zmiany przepisów i wprowadzone sankcje karne dotyczą tylko tych kierowców, którzy zakupili samochód po 1 stycznia 2020 r. – reszta może spokojnie poczekać z zarejestrowaniem auta.

- Kierowcy, którzy zakupili samochody wcześniej, nie muszą więc teraz stać w długich kolejkach – mówi Jacek Maleczek, dyrektor Wydziału Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Obowiązują ich poprzednie przepisy, czyli bez sankcji karnych. Dziennie nasz wydział obsługuje około 500 - 600 osób – to naprawdę bardzo dużo. Oczywiście chcemy przyjąć wszystkich, ale jest to fizycznie niemożliwe. Kierowcy czekają w kolejce, denerwują się, narzekają na pracowników, którzy robią wszystko, aby jak najszybciej i najlepiej ich obsłużyć. Jeśli ktoś kupił lub sprzedał samochód w ubiegłym roku może zarejestrować go nieco później – uniknie wtedy długich kolejek i straty czasu.

Kary pieniężne o których mowa w art. 71 ust. 7 i 140 P.r.d będą nakładane w przypadku:

- sprowadzenia po 31 grudnia 2019 r. albo nabycia pojazdu niebędącego pojazdem nowym, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, gdy datą sprowadzenia pojazdu jest dzień 31 grudnia 2019 r. i niezarejestrowania tego pojazdu w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia;

- nabycie lub zbycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP po dniu 31 grudnia 2019 r. i niezawiadomienia o tym starosty w terminie 30 dni od daty nabycia lub zbycia.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...