Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

PZS w Muszynie: z poezją piękniej

27 kwietnia 2021 r.

Uczennice Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie skorzystały z zaproszenia Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego i przygotowały, wraz ze swą polonistką, spotkanie w ramach cyklu „Z poezją piękniej”. Tym razem odbyło się ono bez udziału publiczności i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na tle wystawy prac malarskich dziewczęta recytowały wiersze o tematyce wiosennej autorstwa między innymi: Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa i Adama Ziemianina. Przed publicznością zgromadzoną przed komputerami wystąpiły przygotowane przez polonistkę Annę Bursztyńską-Rucką: Gabriela Buliszak, Aleksandra Drozd, Wiktoria Gruca, Wiktoria Sopata, Kornelia Hamernik i Ewelina Zielińska.

- Ewelina Zielińska w tym roku szkolnym wyśpiewała III miejsce w ramach XXVI Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego – mówi  Izabela Łabuś, dyrektor PZS w Muszynie. – „Z poezją piękniej” to cykliczne spotkania organizowane w ramach współpracy z Muzeum, dzięki którym młodzież naszego Liceum ma możliwość prezentowania swoich artystycznych umiejętności.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...