Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

PZS w Muszynie: szukają wrażliwych na piękno słowa

30 marca 2021 r.

Lubisz czytać, piszesz wiersze, śpiewasz, malujesz, marzysz o karierze na scenie? Właśnie na takie osoby czeka klasa humanistyczna w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie.

- Klasa humanistyczna rozwija w wielu kierunkach i daje sporo możliwości – mówi  Izabela Łabuś, dyrektor PZS w Musznie. - To kierunek między innymi dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z językami obcymi, studiami europeistyki, dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych, prawa czy logopedii. Po ukończeniu klasy humanistycznej można również kontynuować naukę na studiach z zakresu psychologii czy antropologii.

Oprócz nauki, młodzież spotyka się z ludźmi kultury, bierze udział i organizuje warsztaty, wieczory poetyckie, koncerty, startuje w konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz konkursach literackich, poetyckich, muzycznych i malarskich. W tym roku, pięciu uczniów wzięło udział w Akademii Słowa - warsztatach prowadzonych przez aktorów, reżyserów i wykładowców akademickich w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Fot. PZS Muszyna

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...