Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ptaszkowa: poszerzona droga, chodnik, oświetlenie i bezpieczne przejścia

16 maja 2022 r.

Powoli dobiega końca remont drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz z budową chodnika i oświetlenia. Jutro droga będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 – trwają ostatnie prace przy nawierzchni.

Objazd zamkniętego odcinka możliwy będzie drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów: ul. Węgierską i drogą krajową nr 28.

Prace przy przebudowie drogi na odcinku 0,81 km rozpoczęły się w ubiegłym roku. Oprócz nowej nawierzchni, poszerzenia drogi, nowego chodnika i oświetlenia, zostało również przebudowane skrzyżowanie w Ptaszkowej (przed zabytkowym kościołem). Wszystkie prace powinny się zakończyć już w tym miesiącu.

- Ta kadencja jest wyjątkowa pod względem realizacji inwestycji drogowych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Przewiduję, że uda się nam wyremontować w sumie 130 kilometrów dróg, co jest wynikiem imponującym biorąc pod uwagę, że w poprzednich kadencjach średnio remontowano do 45 kilometrów dróg.

Koszt przebudowy drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz ze skrzyżowaniem to ponad trzy miliony złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022 oraz przez gminę Grybów (wkład własny do budowy chodników i oświetleni)a. 

- Zdajemy sobie sprawę, że przebudowa tej drogi była uciążliwa dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej trasy - dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jednak efekty prac już są widoczne. W poprzednich latach powstał tutaj nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...