Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Prezydent RP Andrzej Duda sadził drzewa na Sądecczyźnie

30 września 2022 r.

Dzisiaj w lasach w okolicach Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) prezydent RP Andrzej Duda sadził drzewa z leśnikami i mieszkańcami. Wszystko w ramach akcji #sadziMY, w której wziął również udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Zielone lasy to nasze dobro narodowe. Każde drzewo jest skarbem, a na Sądecczyźnie - w krainie leśnych wzgórz i owocowych sadów, wiemy o tym najlepiej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Dziękuję panu prezydentowi i jego małżonce za kolejną wizytę na sądeckiej ziemi, a przede wszystkim za inicjatywę i osobisty udział w tej ważnej akcji, która każe nam pamiętać, że lasy to MY oraz przyszłość kolejnych pokoleń.

Prezydent, który wraz z pierwszą damą patronują akcji, przekonywał do sadzenia drzew.

- Lasy to nasze wspólne, bezcenne bogactwo, zadbajmy o nie razem. Nowe drzewa są potrzebne dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla Polski i dla całej ziemi – mówił prezydent RP Andrzej Duda. - Corocznie w polskich lasach sadzonych jest 500 milionów drzew. W tegorocznej akcji, w nadleśnictwach w całej Polsce przygotowano milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy rozdawali je nieodpłatnie. Zachęcam do sadzenia drzew w każdym zakątku naszego kraju.

W dzisiejszej akcji wzięli udział m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, posłowie, przedstawicie województwa małopolskiego, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi, samorządowcy z Sądecczyzny, Józef Kubica – dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz przedstawiciele nadleśnictw z całej Polski. Nie zabrakło szefów służb na czele z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą, komendantem Miejskim Polski dr. Krzysztofem Dymurą, Komendantem Miejskim PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawłem Motyką.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...