Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat remontuje drogi w gminie Piwniczna-Zdrój

15 listopada 2021 r.

Ponad 2,2 km nowej nawierzchni, 900 m chodnika oraz modernizacja mostu i przepustów za łączną kwotę 2,71 mln zł - to tegoroczny bilans inwestycji Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Piwniczna Zdrój.

- W ubiegłym miesiącu zakończyły się prace remontowe na drodze powiatowej Piwniczna – ulica Szczawnicka, gdzie zmodernizowaliśmy 1,27 kilometra nawierzchni wraz z mostem oraz dwoma przepustami. Koszt całej inwestycji zamknął się kwotą 1,47 miliona złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Pod koniec wakacji podjęliśmy decyzję o modernizacji kolejnej drogi na terenie gminy Piwniczna. Tym razem robotami objęto kilometrowy odcinek trasy Piwniczna – Łomnica. Wszystkie prace realizowane w 2021 roku na terenie gminy Piwniczna finansowane są w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Na wspomnianym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna jezdni, a zniszczone i połamane płyty na chodniku zostaną zastąpione kostką brukową. Prace mają się zakończyć jeszcze w listopadzie tego roku.

- Dobiegają też końca roboty w zakresie remontu chodnika – wymieniono już krawężnik oraz kostkę brukową. Wkrótce na jezdni pojawią się frezarki i rozściełacze asfaltu. Po kilku dniach utrudnień również mieszkańcy Łomnicy będą korzystać z fragmentu odnowionej drogi – dodaje Marian Dobosz, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Koszt modernizacji tej drogi wynosi 1,24 mln zł.

- Dzięki bardzo dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu udaje się systematycznie realizować inwestycje służące poprawie warunków życia mieszkańców Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój – mówi burmistrz Dariusz Chorużyk. – Dziękuję staroście i Zarządowi Powiatu.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...