Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat dofinansował zakup policyjnych radiowozów

4 stycznia 2021 r.

80 tysięcy złotych - taką kwotą władze Powiatu Nowosądeckiego dofinansowały zakup samochodu dla sądeckich policjantów. Podziękował za to Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu - mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

Zakup radiowozów dofinansowało w sumie pięć samorządów. Komendant podziękował staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, burmistrzowi Grybowa Pawłowi Fydzie, wójtowi gminy Grybów Jackowi Migaczowi, wójtowi gminy Łososina Dolna Andrzejowi Romankowi oraz wójtowi gminy Gródek nad Dunajcem Józefowi Tobiaszowi.

- Zwiększenie policyjnego taboru samochodowego w znacznym stopniu wpłynie na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny – mówił mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

Samorządowcy również podziękowali policjantom.

- Dziękuję za ofiarną służbę w czasie pandemii - mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Zawsze możemy liczyć na służby mundurowe.

Trzy nowe radiowozy marki Kia Ceed wyprodukowane w 2020 roku, o łącznej wartości około 310 tysięcy złotych, zostały zakupione w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetów sądeckich samorządów. Dwa radiowozy - oznakowany i nieoznakowany trafią do Komisariatu Policji w Grybowie, a trzeci z pojazdów będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej.

Fot. KMP Nowy Sącz

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...