Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ponad 300 tysięcy złotych na dwa boiska!

24 lipca 2020 r.

Promesę na ponad 300 tysięcy złotych przywiózł dzisiaj z Krościenka nad Dunajcem starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Te pieniądze to dofinansowanie do budowy boisk sportowych. Środki pochodzą z projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa”, a promesy wręczał senator Jan Hamerski i Marszałek Województwa Witold Kozłowski.

Budowa jednego z obiektów została już ukończona – to boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – jednostce Powiatu Nowosądeckiego.

- Rocznie w DWD przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Właśnie z myślą o przybywających tutaj z całej Polski młodych ludziach, podjęliśmy decyzję o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych, ma bezpieczną nawierzchnię, jest ogrodzony, a kibice będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z trybu.

Wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 152 tysiące 320 zł.

Kolejne boisko jest w fazie projektowania, ale wiadomo, że zostanie wybudowane przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Tutaj kwota dofinansowanie również wyniosła 152 tysiące 320 złotych.

- Dziękuję Marszałkowi Województwa Witoldowi Kozłowskiemu za przyznanie dofinansowania – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Takie obiekty są bardzo ważne dla młodzieży, której chcemy zapewnić wszechstronny rozwój. To kolejne boiska, które budujemy jako Powiat Nowosądecki. W planach jest również hala sportowa przy Zespole Szkół w Marcinkowiach.

Oprócz Powiatu Nowosądeckiego, dofinansowanie otrzymały jeszcze dwie gminy z naszego regionu: Korzenna i Łącko.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...