Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Półwiecze szkoły

18 maja 2009 r.

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu...

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu. Akademię poprzedziła msza święta i uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole.

Na okolicznościową akademię zaproszono przedstawicieli samorządu miasta i powiatu, kuratorium oświaty, emerytowanych nauczycieli, rodziców, byłych wychowanków oraz całą społeczność uczniowską.

Z racji tak znamienitego święta Waldemar Olszyński członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego w imieniu Zarządu Powiatu, złożył dyrekcji, uczniom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Gratulując osiągnięć w półwieczu działalności, na ręce dyrektora placówki Mariusza Horowskiego wręczył kwiaty i okolicznościowy grawerton.

Kolejni mówcy składając szacownej jubilatce gratulacje, podkreślali zasługi placówki w kształceniu i wychowaniu kolejnych pokoleń Sądeczan. Dyrektor Mariusz Horowski uhonorował wyróżnieniami wybitnych pedagogów i absolwentów oraz przyjaciół szkoły.

Podczas programu słowno-muzycznego uczniowie przypomnieli historię "Siódemki", jej osiągnięcia, a także nawiązując do jej imienia „Obrońców Pokoju", odświeżyli krwawe karty historii dążenia do niepodległej i wolnej Polski. Nie zabrakło wspomnienia o znanych postaciach jak: marszałek Józef Piłsudski, Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko czy Lech Wałęsa. Wspaniałe przygotowanie i wykonanie akademii zachwyciło wszystkich obecnych gości.

Opracowanie: MN BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...