Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Policjanci mają nowy samochód kupiony przez samorząd

25 stycznia 2023 r.

75 tysięcy złotych – tyle władze Powiatu Nowosądeckiego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim przeznaczyły na zakup samochodu dla sądeckich policjantów. Samochód został właśnie oficjalnie przekazany.

- Co roku dofinansowujemy zakup samochodów dla policjantów – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Doskonale wiemy, że aby dobrze wypełniać swoje obowiązki i zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo, funkcjonariusze muszą mieć nowoczesny sprzęt. Zarówno Rada Powiatu jak i Zarząd zawsze odpowiadają pozytywnie na takie potrzeby.

Nowy nieoznakowany radiowóz trafi do  funkcjonariuszy Posterunku Policji w Nawojowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup sfinansowały władze Powiatu Nowosądeckiego i trzech sądeckich gmin – Nawojowej, Łabowej i Kamionki Wielkiej. Nowy radiowóz to toyota corolla wyprodukowana w 2022 roku, z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 126 koni mechanicznych. Koszt jej zakupu to ponad 105 tysięcy złotych.

Władze Powiatu Nowosądeckiego wspierają finansowo Policję, Państwową Straż Pożarną, KaOSG, WOPR, GOPR, OSP oraz Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich przekazując rocznie ponad pół miliona złotych.

W spotkaniu wziął udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, wójtowie z Sądecczyzny i sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...