Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Po 5 tysięcy dla uzdolnionych uczniów!

5 października 2020 r.

32 szczególnie uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki otrzyma stypendium w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

- Będą je mogli przeznaczyć na cele edukacyjne, czyli zakup literatury fachowej, udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach, a także na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu – mówi Bożena Mynarek , dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Przyznanie stypendiów w takiej wysokości było możliwe dzięki projektowi „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR.

Dyrektorzy szkół i członkowie Komisji stypendialnej, w skład której weszła m.in. Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu, podpisali już stosowne dokumenty i niebawem pierwsza transza pieniędzy trafi na konta uczniów.  

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...