Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Płyta z kolędami dla Brzeznej

27 stycznia 2016 r.

141 płyta nagrana w ramach Fonoteki Powiatowej trafiła dziś do zespołu Pax Christi, działającego przy parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Brzeznej. Płytę opiekunom zespołu wręczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak oraz wicestarosta Antoni Koszyk.

- Cieszymy się, że Fonoteka wzbogaciła się o kolejną pozycję – podkreślił Marek Pławiak. - Ze stu sztuk, które dostaje Pax Christi wraz z płytą matką pozwolę sobie zabrać jedną, żeby ją pokazać innym i w ten sposób promować twórczość zespołu.

Na płycie znalazło się 14 kolęd. Młodzi artyści nie ograniczają się jednak do takiego repertuaru, bowiem od trzech lat dbają o oprawę muzyczną mszy św. i adoracji, wykonując pieśni kościelne. Pax Christi tworzy 30 śpiewaków i muzykantów. To uczniowie i absolwenci Gimnazjum w Brzeznej. - Cieszy nas, że chcą grać i śpiewać – mówią opiekunowie zespołu Anna i Jarosław Kuśnierz. - W tych zabieganych czasach chętnie przychodzą na próby. Rozwijają też swoje umiejętności chodząc do szkół i ognisk muzycznych.

Kierownikiem zespołu jest ks. Mariusz Węgrzyn. W jego imieniu płytę odebrali dziś Anna i Jarosław Kuśnierz, a także sześcioosobowa reprezentacja tej muzycznej formacji: Karolina Iwańska, Natalia Drabik, Kinga Oleś, Alicja Mróz, Patrycja Krajewska i Kamil Gomółka.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...