Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Pierwszy dzwonek w szkołach powiatowych

1 września 2020 r.

3300 uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Wśród nich będzie ponad 700 pierwszoklasistów.

- Dyrektorzy szkół zrobili wszystko, aby powrót po wakacjach był bezpieczny – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Teraz wiele będzie zależało od uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla młodzieży czasem rozwijania pasji, poznawania świata i kształtowania charakteru. Uczniom życzę powodzenia i czerpania z wiedzy pedagogów, a nauczycielom – wytrwałości i radości z przekazywania wiedzy kolejnym młodym pokoleniom.

Starosta apeluje o to, aby wszyscy stosowali się do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, które sprowadzają się do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad higieny: częstego mycia rąk, ochrony podczas kichania i kaszlu, unikania dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowego zakrywania ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularnego czyszczenia i wietrzenia pomieszczeń.

- To nowe doświadczenie. Jednak razem, dbając o siebie nawzajem - poradzimy sobie z tą sytuacją – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Szkoły powiatowe będą funkcjonowały w wariancie A, czyli będą prowadziły tradycyjne kształcenie. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...