Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Piątkowioki” tańczą i śpiewają od 25 lat

9 listopada 2019 r.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki” świętował dzisiaj 25 urodziny. Z tej okazji w MCK Sokół w Nowym Sączu odbył się jubileuszowy koncert, były gratulacje i nagrody. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela Powiatu Nowosądeckiego – członka Zarządu Edwarda Ciągło, który wręczył Zespołowi m.in. nagrodę starosty w wysokości 3 tysięcy złotych.

Członkowie zespołu to ponad 130 osób, ćwiczących w czterech grupach wiekowych,  rozmiłowanych w rodzimej kulturze. Ich głównym celem jest kultywowanie i popularyzacja lachowskiego folkloru.

- Z okazji Jubileuszu 25-lecia pragnę złożyć serdeczne gratulacje – mówił Edward Ciągło. - Dzięki kultywowaniu przez Was gwary i tradycji, nasze dziedzictwo kulturowe nie zaginie, a następne pokolenia mogą czerpać wiedzę o naszych przodkach. Wasze występy zachwycają wysokim poziomem i rozsławiają nasz region nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, a Zespół zyskuje sympatię i uznanie. To nieoceniony wkład w zachowanie historii regionu i naszej Małej Ojczyzny. Gratulując jubileuszu życzę dalszych sukcesów scenicznych i artystycznych. 

Zasłużonym członkom zespołu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Wręczył je członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło w towarzystwie Małgorzaty Kalarus – reprezentującej MCK Sokół.

Złotym Jabłkiem Sądeckim zostali odznaczeni: Zofia Gawlik, Małgorzata Łukasik-Kogut, Maciej Łukasik, Michał Łukasik, Jarosław Sarecki i Katarzyna Sarecka.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Agnieszka Gawlik, Małgorzata Pyzik-Łukasik, Justyna Głód, Zuzanna Mółka, Marta Ruchała, Paweł Aleksander, Justyna Łukasik, Justyna Kocoń, Adrian Migacz i Jakub Głód.

Dyplom Starosty Nowosądeckiego otrzymali: Arkadiusz Nowak, Piotr Orzeł i  Ewelina Greczek.

Starosta przyznał także nagrody finansowe dla Zofii Gawlik, Teresy Łukasik i Andrzeja Łukasika „w uznaniu szczególnych zasług na rzecz upowszechniania kultury regionalnej i ludowej oraz folkloru Sądeckiego”.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki” nagrał ostatnio płytę CD ze swoimi utworami do Powiatowej Fonoteki. Właśnie dzisiaj płytę „matkę” i sto kopii przekazał Zespołowi Edward Ciągło.

Gratulację złożył również zespołowi wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...