Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

OSP Paszyn ma już sztandar

8 czerwca 2019 r.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszynie mają od dzisiaj sztandar. Uroczystość nadania sztandaru poprzedziła msza św., po której wszyscy przemaszerowali na plac przed remizą OSP. Gości witał szef paszyńskiej OSP Józef Głód.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Srebrne Jabłka Sądeckie dla wyróżniających się strażaków. Otrzymali je druhowie: Wojciech Skrzypiec, Seweryn Zawiślak i Jan Konstanty (OSP Paszyn); Rafał Kasieczka, Tomasz Kwiatkowski, Zbigniew Filip i Marek Bułat (OSP Klęczany); Józef Jabłoński, Stanisław Olesiak, Piotr Orzeł i Wiesław Dziedzic (OSP Krasne Potockie).

- Dziękuję za waszą pracę. Często za cenę swojego zdrowia i życia ratujecie zdrowie i życie innych – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Samorząd docenia te działania i wspiera strażaków w miarę możliwości.

Starosta wręczył przedstawicielom OSP w Paszynie, Krasnem Potockiem i Klęczanach promesy na zakup potrzebnego sprzętu – w sumie to kilkanaście tysięcy złotych.

W dzisiejszych uroczystościach wzięli udział m.in.: poseł Edward Siarka – prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, starosta Marek Kwiatkowski, Komendant Miejski PSP st. bryg. Waldemar Kuźma oraz jego zastępca st. bryg. Paweł Motyka, przedstawicie UG w Chełmcu, duchowni, strażacy i mieszkańcy Paszyna.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...