Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

OSP Łabowa świętowała stulecie!

31 sierpnia 2021 r.

W minioną niedzielę odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 100-lecia OSP Łabowa. Powiat Nowosądecki reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wiceprzewodniczący Ryszard Poradowski i radny Michał Nowak.

Po mszy św. w kościele parafialnym św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łabowej wszyscy spotkali się na boisku szkolnym, gdzie zasłużonym druhom wręczono odznaczenia.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej z okazji jubileuszu 100-lecia utworzenia jednostki i w podziękowaniu za codzienną, ofiarną, ochotniczą służbę oraz działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie. Statuetkę wręczył przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec i wiceprzewodniczący Ryszard Poradowski.

Ponadto, Złotym Jabłkiem Sądeckim został uhonorowany druh Wojciech Mąka - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali druhowie: Tomasz Lach - wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej, Joanna Sołtys - członek Zarządu OSP w Łabowej i Anna Fiut - sekretarz Zarządu OSP w Łabowej.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymała także Marta Słaby - wójt gminy Łabowa za zasługi w budowaniu systemu bezpieczeństwa w powiecie nowosądeckim oraz działalność na rzecz lokalnej wspólnoty.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Edward Siarka - sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, parlamentarzyści, wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wiceprzewodniczący Ryszard Poradowski i radny Michał Nowak, wójt gminy Łabowa Marta Słaby, samorządowcy, radni gminni, druhowie i mieszkańcy gminy Łabowa.

Fot. Tomasz Lach

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...