Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Odznaczenia i awanse z okazji święta Straży Granicznej

20 maja 2019 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w obchodach 28. rocznicy powstania Straży Granicznej.

Uroczystość odbyła się przy ruinach Zamku Królewskiego w Nowym Sączu. Miejsce nie jest przypadkowe, bowiem w październiku 2018 r. w murach Baszty Kowalskiej umieszczono dwie odtworzone tablice upamiętniające 194. żołnierzy I Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy zginęli w walce o odzyskanie przez Polskę niepodleglości w latach 1918-20. Wmurowane w 1934 r. tablice zaginęły podczas II wojny światowej.

- Jesteście dumą Małopolski - podkreślił dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas okolicznościowego wystąpienia pod murami sądeckiego zamku. - Pełnicie odpowiedzialną służbę i dbacie o nasze bezpieczeństwo. A Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej rozsławia Małopolskę nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Podczas dzisiejszej uroczystości komendant KOSG płk Stanisław Laciuga wręczył funkcjonariuszom medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie oficerskie.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...