Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Obidza - Brzyna: prawie 2 kilometry nowego asfaltu!

19 listopada 2020 r.

Mieszkańcy Obidzy i Brzyny w gminie Łącko mogą być zadowoleni – jeżdżą teraz po nowym i gładkim jak stolnica asfalcie, który został położony na prawie 2 kilometrach drogi. Niebawem, w jednym z niebezpiecznych miejsc na łuku drogi pojawią się bariery ochronne, a w przyszłym roku zostanie namalowane oznakowanie poziome - linie krawędziowe. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec sprawdzali na miejscu wykonanie robót.

- Pieniądze na remont tej drogi pochodzą w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wraz z Zarządem Powiatu podjąłem decyzję o kilku dodatkowych inwestycjach w tym roku, ponieważ korzystne rozstrzygnięcia przetargów sprawiły, że mogliśmy wydatkować więcej pieniędzy. Droga w Brzynie wymagała pilnego remontu. Zabiegał o niego między innymi przewodniczący Rady Roman Potoniec.

Koszt remontu 1790 metrów nawierzchni drogi Obidza – Brzyna wyniósł 847.519,61 złotych.

Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą już również korzystać z nowego chodnika wybudowanego w drodze Łącko – Kicznia. Przy budowie chodników Powiat zawsze współpracuje z gminami, które pokrywają 50 procent kosztów inwestycji. Tak też stało się i w tym przypadku.

Pogoda sprzyja drogowcom. Niemal co tydzień kolejny odcinek drogi jest oddawany do użytku kierowców, którzy już mogą korzystać z prawie 7,5 km nowych nawierzchni na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

- Przypomnę, że w trakcie robót są kolejne odcinki dróg – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Intensywne prace trwają na drodze Krynica – Tylicz, Piwniczna – ulica Szczawnicka, Królowa Górna – Ptaszkowa i na wielu innych.

Realizowane są także duże inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: na drogach Muszyna – Złockie, Limanowa – Chełmiec i Nowy Sącz – Florynka.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, przewodnicząca Rady Gminy Łącko Bernadetta Wąchała-Gawełek, radni gminni - Teresa Janczura, Małgorzata Kozik i Jan Mrówka, sołtys Brzyny Eugeniusz Lizoń i sołtys Łącka – Józef Janczura.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...