Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

O bezpieczeństwie na drogach i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

22 września 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się Wspólna Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

Gości przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, a komisję prowadził Ryszard Wąsowicz - kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wziął również udział Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta Marek Kwiatkowski wręczył nominację dla nowych członków komisji: st. bryg. Pawła Motyki który niedawno został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu, Wojciecha Tyrkiela pełniącego obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu oraz Ryszarda Poradowskiego – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Członkowie Komisji dyskutowali m.in. o poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na ścieżkach rowerowych. Nie zabrakło również dyskusji dotyczącej przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w naszym regionie oraz dyskusji o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i podjęciu działań na rzecz pomocy osobom poszkodowanym. Omówiono m.in. tematy dotyczące informowania mieszkańców miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego o zagrożeniach porządku i bezpieczeństwa w miejscach publicznych; utrzymania wysokiej efektywności służby patrolowej w celu poprawy skuteczności zwalczania przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu (kradzież mienia, kradzież samochodów, kradzież z włamaniem, bójka i pobicie, przestępstwa rozbójnicze, uszkodzenia mienia, uszkodzenie ciała); podniesienia poziomu wiedzy rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie zasad bezpieczeństwa podopiecznych oraz wspieranie inicjatyw innych organizacji służących poprawie poziomu bezpieczeństwa; wprowadzania w coraz większym zakresie monitoringu wizyjnego jako nowoczesnego elementu prewencyjnego.

W spotkaniu wzięli udział szefowie służb, inspekcji i straży odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym regionie, dyrektorzy jednostek i wydziałów w urzędach powiatowych i miejskich.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...