Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowy skład Rady Pożytku Publicznego

26 lipca 2022 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uczestniczył dziś w wyborach członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jej kadencja trwa trzy lata, więc wybór nowych członków tego gremium był efektem zakończenia poprzedniej kadencji.

Do Rady kandydowało osiem osób. Cztery z nich weszły w jej skład po przeprowadzonych dziś wyborach. To Anna Biłek ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Mochnaczce Wyżnej, Elżbieta Bobak z Koła Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach, Grażyna Cempa-Pulit z Nowosądeckiego Terenowego Związku Piłki Siatkowej oraz Bożena Kiemystowicz ze Stowarzyszenia Kobiet Do Walki Z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu. Prócz wyłonionych dziś nowych członków Rady w jej skład wchodzi także dwóch przestawicieli Zarządu Powiatu: Antoni Koszyk i Edward Ciągło oraz dwójka reprezentantów Rady Powiatu Nowosądeckiego: Maria Barbara Szarota i Antoni Poręba.

Rada jest ciałem doradczym i opiniotwórczym, zajmującym się m.in. opiniowaniem projektów uchwał dotyczących szeroko rozumianej sfery zadań publicznych.

- Liczymy, że będziecie nas Państwo wspierać mądrymi uwagami, dotyczącymi między innymi strategii rozwoju Powiatu – mówił starosta Marek Kwiatkowski.

Wybory członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego prowadziła Justyna Tokarczyk, dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, której przypadła w udziale funkcja przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej.

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...