Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowy samochód i promesa dla OSP Niskowa

19 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystości przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej. Wręczył też promesę w kwocie 5000 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych przez tę jednostkę.

OSP w Niskowej została założona w 1984 r., a w roku 1996 włączono ją do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do tej pory dysponowała trzema pojazdami. Czwarty, przekazany dziś, otrzymała od Komendy PSP w Nowym Sączu.

Jednostkę w Niskowej tworzy 56 druhów, w jej strukturach działa też 18-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. OSP Niskowa zasłynęła utworzeniem w 1994 r. pierwszej w kraju grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Od 2017 r. jednostka prowadzi specjalistyczne szkolenia w tym zakresie. Do tej pory przeszkoliła blisko 400 strażaków i druhów.

- Powiat wspiera finansowo jednostki OSP – podkreślił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Jest ich łącznie 103, a wkrótce powstanie kolejna.  Doceniamy waszą pasję i poświęcenie. Strażacy są zawsze, niezawodnie tam, gdzie potrzebuje ich społeczeństwo.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka oraz parlamentarzyści – senator Wiktor Durlak i poseł Jan Duda. Klucze do samochodu przekazał druhom nadbrygadier Krzysztof Hejduk – zastępca komendanta głównego PSP.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...